O projektu

Více než 160 měst z celého světa

Jedná se o soutěžní projekt, ve kterém města spolu soupeří o co největší počet pozorování přírodní rozmanitosti na svém území. Hlavním cílem je ukázat, že navzdory obecně přijímaným názorům je příroda ve městech opravdu bohatá. K tomu, aby to bylo možné, je zapotřebí co největší počet lidí, kteří se do této výzvy zapojí a kteří budou ve dnech 26. – 29. dubna 2019 zaznamenávat pozorované rostliny a živočichy ve svém okolí.

Díky moderní době již není zapotřebí vše překreslovat do zápisníku, jako to dělal například Charles Darwin. K zaznamenání nám slouží mobilní aplikace, kterou jsme pro tento účel vybrali a přeložili do češtiny. Jmenuje se iNaturalist. Je to opravdu snadné a zvládne to úplně kdokoliv bez sebemenšího přírodovědeckého vzdělání. Aplikace je totiž natolik inteligentní, že sama rozpozná, o jaký druh rostliny nebo zvířete se jedná. 

Tato výzva odstartovala poprvé v roce 2016 a to pouze mezi městy Los Angeles a San Francisco. V loňském roce se konal první mezinárodní ročník, kdy proti sobě soupeřilo 68 měst. Do letošního ročníku se přihlásilo již 162 měst z celého světa od Tokoya přes Washington, Prahu až po Honkong (kompletní seznam zapojených měst naleznete zde). Pomozte nám zvítězit !

 

Ukažme všem pražskou přírodu!

Pojďte do toho i Vy a zjistěte, jak bohatá a unikátní je pražská příroda! Stáhněte si aplikaci iNaturalist na váš mobilní telefon a potom jen stačí ve dnech 26. do 29. dubna 2019 pomocí ní fotografovat přírodu na území Prahy. Fotografie můžete pořizovat u Vás na zahradě, v oblíbeném parku nebo třeba na autobusové zastávce, když zrovna čekáte na svůj spoj.

A že nevlastníte chytrý telefon? Nevadí! Stačí se jen zaregistrovat na stránce iNaturalist a poté si můžete do svého profilu vkládat manuálně fotografie pořízené třeba klasickým fotoaparátem. 

V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte na adresu:  pm@nm.cz

Název pop-upu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis risus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe

Zavřít